Ocieplenie poddasza pianką, czy wełną?

Porównanie nowej i starej technologii ocieplania poddaszy.

50% - o tyle potrafi zmniejszyć rachunki za ogrzewanie ocieplenie wykonane pianką


Wyślijcie mi niezobowiązującą ofertę Zobacz porównanie
pianki i wełny
Jak możemy
rozpocząć współracę?
 
 

Pianka poliuretanowa, a stary typ izolacji - za i przeciw

Do niedawna było bardzo niewielu opcji dostępnych przy ocieplaniu dachów i poddaszy. Tradycyjne metody izolacji termicznej powoli odchodzą w przeszłość i przestają się opłacać - rachunki rosną, a efektywność z czasem maleje...

Oszczędności, czyli jak bardzo się to opłaca

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową (nazywaną także pianką natryskową lub pianką
PUR) może obniżyć zużycie energii aż o 50% w porównaniu z tradycyjnymi metodami izolacji. (Wyniki testów przeprowadzonych w USA). To tak jakby każde 100zł twojego rachunku zamieniało się w 50zł.

Oznacza to zdecydowanie mniejsze rachunki za ogrzewanie niż przy wełnie oraz, że po trzech-czterech latach koszty inwestycji w ocieplenie domu pianką PUR zwrócą się w postaci konkretnych oszczędności.

Skuteczność, czyli odporność na przenikanie zimna

  • Pianka poliuretanowa w przeciwieństwie do izolacji starego typu tworzy jednolitą warstwę izolacyjną idealnie wypełniając wszystkie szczeliny i wnęki dachu/ścian (niezależnie od kształtu, kąt nachylenia i nieregularności powierzchni) nie pozostawiając, tzw. mostków termicznych.
  • Pianka PUR dociera do trudno dostępnych pęknięć i zakamarków, których tradycyjne metody nie izolują wystarczająco skutecznie. Tradycyjne metody nie przylegają dokładnie do ścian/dachu, co sprawia, że opór cieplny może spaść nawet o 20%.

To jednak nie wszystko...

  • Właściwości termiczne pianki poliuretanowej w praktyce zapewniają większą skuteczność, niż deklaruje producent, podczas gdy efektywność izolacji tradycyjnej jest niższa od oficjalnej. Dlaczego? W starym typie izolacji nie uwzględnia się ubytków ciepła wynikającego z niewystarczającego poziomu dopasowania izolacji do powierzchni domu.
  • Pianka poliuretanowa w przeciwieństwie do zwykłekj izolacji utrzymuje przez wiele lat jednakowe (wysokie) parametry izolacyjne a producenci pianki deklarują, że właściwości użytkowe nie zmienią się przez co najmniej 25lat.

Poziom wilgoci i zdrowie Rodziny

  • Ocieplenie pianką zapobiega zawilgoceniu przegrody dachu, dzięki czemu w domu jest ZAWSZE sucho i komfortowo. Brak wilgoci uniemożliwia powstawanie grzybów, pleśni i rozwój bakterii, dlatego Domownicy nie są narażeni na szkodliwe działanie toksyn.
  • Tymczasem tradycyjne materiały nie tworzą wystarczającej bariery dla brudu i wilgoci, a w konsekwencji dla rozwoju grzybów, pleśni i bakterii.
  • Dlaczego tak się dzieje? Pianka PUR tworzy szczelną barierę nie tylko dla chłodu ale także dla kurzu i alergenów.

Komfort: Zimą - ciepło, latem - chłodno

  • Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową spełnia funkcję dodatkowej klimatyzacji w miesiącach letnich. Izolacja termicznapołożona jest powyżej attyki, która latem pozostaje chłodniejsza o 40%, co przekłada się na niższą temperaturę w części mieszkalnej, a tym samym większy komfort Domowników.
  • W przypadku tradycyjnych materiałów ciepło nagromadzone w attyce przenika do pomieszczeń mieszkalnych, w których zaczyna panować upał nie do zniesienia.

Szybkość instalacji izolacji termicznej - jak długo to trwa?

  • Ocieplenie domu pianą poliuretanową jest skuteczną i jednocześnie najszybszą metodą izolacji termicznej.Pianka PUR po implementacji na powierzchnię domu twardnieje już po kilku sekundach, dzięki czemu izolacja domu jednorodzinnego trwa zaledwie 1 lub 2 dni oraz znacznie skraca czas remontu w stosunku do tradycyjnych technik izolacyjnych.

Porównanie jest aż nieuczciwe..

Ocieplenie natryskiem pianki poliuretanowej Ocieplenie matami z wełny szklanej

Ocieplenie natryskiem pianki poliuretanowej:

Stary typ ocieplenia:

Pianka PUR to poliuretan zawierający często elementy "bio", jak np. olej sojowy.

Ma zwykle postać cienkich włókien.

Siła pianki wynika bezpośredni z tysięcy maleńkich komórek w których uwięzione jest powietrze.

Właściwości izolacyjne wynikają z mniejszych lub większych przestrzeni pomiędzy włóknami izolacji.

Ocieplenie z pianki PUR nie osiada i nie opada gdy już zostanie zainstalowane tym samym utrzymuje niezmienne parametry.

Parametry cieplne mogą z czasem maleć gdy cienkie włókna łamią się i osiadają pod własnym ciężarem lub od cyklicznego obciążenia wilgocią.

Pianka natryskowa pęcznieje po wykonaniu natrysku, wypełniając wszystkie szczeliny, kieszenie powietrzne i pęknięcia. To eliminuje przepływ powietrza przez przegrodę zewnętrzną.

Wiatr i ciśnienie atmosferyczne wpychają zewnętrzne powietrze, które transportuje zimno, dźwięki, wilgoć, kurz i alergeny, poprzez przestrzenie powietrza zawarte pomiędzy nieszczelnościami izolacji dachu skośnego do środowiska wewnętrznego domu.

Ponieważ przecieki powietrza zostają właściwie wyeliminowane, 40% kosztów ogrzewania odpowiadających tym przeciekom, również może zostać wyeliminowana.

Testy naukowe (przeprowadzone w USA) potwierdzają, że przecieki powietrza odpowiadają za około 40% kosztów ogrzewania. Tradycyjna izolacja nie powstrzymują przecieków powietrza.

Właściwości termiczne przewyższają te nominalne ponieważ badania laboratoryjne nie uwzględniają wpływu ruchu powietrza na przewodzenie ciepła. Dlatego, każde 100zł rachunku za ogrzewanie zamienia się w 50zł.

Rzeczywiste właściwości termiczne przegród ocieplonych tradycyjną izolacją zwykle są niższe od oficjalnych ponieważ testy laboratoryjne nie uwzględniają wpływu ruchu powietrza na przewodzenie ciepła, osiadania materiału i niedokładnego dopasowania izolacji do konstrukcji.

Pianka otwarto-komórkowa oznacza brak warunków do wzrostu dla grzybów, pleśni i bakterii i nie stanowi dla nich pożywki. Gęsta macierz komórek uniemożliwia przedostawanie się do wnętrza domu kurzu, brudu i alergenów.

Brud i wilgoć przenoszona do środka stwarza wspaniałe warunki do rozwoju grzybów, pleśni i bakterii. Różnica ciśnień powietrza pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym wtłacza niebezpieczne organizmy i związki do wnętrza domu.

Pianka natryskowa pęcznieje i wypełnia wszystkie przestrzenie niezależnie od wymiarów, kształtów czy nieregularności powierzchni.

Tradycyjna izolacja często nie przylega dokładnie do krokwi i belek. Jeżeli tylko 2% izolacji zajmą kieszenie powietrzne opór cieplny takiej przegrody może spaść o 23%!

Ponieważ izolację z pianki zwykle wykonuje się aż do kalenicy, przestrzeń nad sufitem poddasza jest ocieplona. Dzięki temu, poddasze jest znacznie chłodniejsze latem.

Przestrzeń attyki zwykle nie jest ocieplana a izolację prowadzi się między jętkami lub po suficie poddasza. Temperatura w attyce przekracza latem 45 st. C i więcej. Przez to na poddaszu latem panuje upał.

Późnym popołudniem i wieczorem ciepło wypromieniowywane przez sufit na poddasze jest znacznie zredukowane. Przestrzeń attyki pozostaje latem chłodniejsza o 40% co znajduje odzwierciedlenie w temperaturze części mieszkalnej poddasza. Daje to mieszkańcom poczucie znacznie większego komfortu.

Jeśli ktoś decyduje się ocieplić wełną dach aż po kalenicę - zwykle ociepla później sufit bo izolacja którą wykonał jest nieszczelna i nie spełnia swojej funkcji. Ciepło nagromadzone na attyce w ciągu dnia wypromieniowuje do pomieszczeń mieszkalnych na poddaszu.


                           Powyższe porównanie nie dotyczy produktów z wełny mineralnej.

Pojawienie się technologii natrysku piany poliuretanowej sprawiło, że wybór nareszcie stał się rzeczywisty i sensowny. Zalety nowego rozwiązania robią bowiem wrażenie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania nawet do 50%(!), zależy Ci na nowoczesnej, efektywnej i całkowicie bezpiecznej dla zdrowia Twojej rodziny izolacji termicznej domu, to wybierz piankę natryskową.


Myślisz o ociepleniu poddasza
swojego domu?

Daj nam znać o tym jeszcze dziś. Jesteśmy w stanie
obsłużyć ograniczoną liczbę inwestorów na raz.100% GWARANCJI BEZPIECZEŃSTWA
My też nie lubimy spamu.CELLUTHERM 47-400 Racibórz ul. Wiatrakowa 31E; Telefon: 600 700 455 FAX: 32 750 04 95

realizacja: Agencja interaktywna zets.pl


Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X