Ocieplenie poddasza pianką, czy wełną?

Porównanie nowej i starej technologii ocieplania poddaszy.

50% - o tyle potrafi zmniejszyć rachunki za ogrzewanie ocieplenie wykonane pianką


Wyślijcie mi niezobowiązującą ofertę Zobacz porównanie
pianki i wełny
Jak możemy
rozpocząć współracę?
 
 

Pianka poliuretanowa, a wełna - za i przeciw

Wełna mineralna do niedawna była jedną z bardzo niewielu opcji dostępnych przy ocieplaniu dachów i poddaszy. Wełna mineralna i inne tradycyjne metody izolacji termicznej powoli odchodzą w przeszłość i przestają się opłacać - rachunki rosną, a efektywność z czasem maleje...

Oszczędności, czyli jak bardzo się to opłaca

Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową (nazywaną także pianką natryskową lub pianką
PUR) może obniżyć zużycie energii aż o 50% w porównaniu z tradycyjnymi metodami izolacji. (Wyniki testów przeprowadzonych w USA). To tak jakby każde 100zł twojego rachunku zamieniało się w 50zł.

Oznacza to zdecydowanie mniejsze rachunki za ogrzewanie niż przy wełnie oraz, że po trzech-czterech latach koszty inwestycji w ocieplenie domu pianką PUR zwrócą się w postaci konkretnych oszczędności.

Skuteczność, czyli odporność na przenikanie zimna

  • Pianka poliuretanowa w przeciwieństwie do wełny tworzy jednolitą warstwę izolacyjną idealnie wypełniając wszystkie szczeliny i wnęki dachu/ścian (niezależnie od kształtu, kąt nachylenia i nieregularności powierzchni) nie pozostawiając, tzw. mostków termicznych.
  • Pianka PUR dociera do trudno dostępnych pęknięć i zakamarków, których wełna i tradycyjne metody nie izolują wystarczająco skutecznie. Tradycyjne metody nie przylegają dokładnie do ścian/dachu, co sprawia, że opór cieplny może spaść nawet o 20%.

To jednak nie wszystko...

  • Właściwości termiczne pianki poliuretanowej w praktyce zapewniają większą skuteczność, niż deklaruje producent, podczas gdy efektywność izolacji tradycyjnej jest niższa od oficjalnej. Dlaczego? Producenci wełny nie uwzględniają ubytków ciepła wynikającego z niewystarczającego poziomu dopasowania izolacji do powierzchni domu.
  • Pianka poliuretanowa w przeciwieństwie do wełny utrzymuje przez wiele lat jednakowe (wysokie) parametry izolacyjne a producenci pianki deklarują, że właściwości użytkowe nie zmienią się przez co najmniej 25lat.

Poziom wilgoci i zdrowie Rodziny

  • Ocieplenie pianką zapobiega zawilgoceniu przegrody dachu, dzięki czemu w domu jest ZAWSZE sucho i komfortowo. Brak wilgoci uniemożliwia powstawanie grzybów, pleśni i rozwój bakterii, dlatego Domownicy nie są narażeni na szkodliwe działanie toksyn.
  • Tymczasem wełna i inne tradycyjne metody nie tworzą wystarczającej bariery dla brudu i wilgoci, a w konsekwencji dla rozwoju grzybów, pleśni i bakterii.
  • Dlaczego tak się dzieje? Pianka PUR tworzy szczelną barierę nie tylko dla chłodu ale także dla kurzu i alergenów, podczas gdy wełna wtłacza szkodliwe substancje do wnętrza domu.

Komfort: Zimą - ciepło, latem - chłodno

  • Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową spełnia funkcję dodatkowej klimatyzacji w miesiącach letnich. Izolacja termicznapołożona jest powyżej attyki, która latem pozostaje chłodniejsza o 40%, co przekłada się na niższą temperaturę w części mieszkalnej, a tym samym większy komfort Domowników.
  • W przypadku wełny/tradycyjnych metod ciepło nagromadzone w attyce przenika do pomieszczeń mieszkalnych, w których zaczyna panować upał nie do zniesienia.

Szybkość instalacji izolacji termicznej - jak długo to trwa?

  • Ocieplenie domu pianą poliuretanową jest skuteczną i jednocześnie najszybszą metodą izolacji termicznej.Pianka PUR po implementacji na powierzchnię domu twardnieje już po kilku sekundach, dzięki czemu izolacja domu jednorodzinnego trwa zaledwie 1 lub 2 dni oraz znacznie skraca czas remontu w stosunku do tradycyjnych technik izolacyjnych.

Porównaj i wybierz optymalną izolację termiczną

Ocieplenie natryskiem pianki poliuretanowej Ocieplenie matami z wełny szklanej

Ocieplenie natryskiem pianki poliuretanowej:

Ocieplenie matami z wełny szklanej:

Pianka PUR to poliuretan zawierający często elementy "bio", jak np. olej sojowy.

Maty z wełny szklanej to cienki szklane igły

Siła pianki wynika bezpośredni z tysięcy maleńkich komórek w których uwięzione jest powietrze.

Właściwości izolacyjne wynikają z wielkości przestrzeni pomiędzy włóknami izolacji pomiędzy którymi swobodnie krąży powietrze - "wypłukując" ciepło.

Ocieplenie z pianki PUR nie osiada i nie opada gdy już zostanie zainstalowane tym samym utrzymuje niezmienne parametry.

Parametry cieplne maleją z czasem gdy włókna łamią się pod własnym ciężarem a przestrzenie pomiędzy włóknami zostają skompresowane.

Pianka natryskowa pęcznieje po wykonaniu natrysku, wypełniając wszystkie szczeliny, kieszenie powietrzne i pęknięcia. To eliminuje przepływ powietrza przez przegrodę zewnętrzną.

Wiatr i ciśnienie atmosferyczne wpychają zewnętrzne powietrze, które transportuje zimno, dźwięki, wilgoć, kurz i alergeny, poprzez przestrzenie powietrza zawarte pomiędzy włóknami materiału i nieszczelności izolacji dachu skośnego do środowiska wewnętrznego domu.

Ponieważ przecieki powietrza zostają właściwie wyeliminowane, 40% kosztów ogrzewania odpowiadających tym przeciekom, również może zostać wyeliminowana.

Testy naukowe (przeprowadzone w USA) potwierdzają, że przecieki powietrza odpowiadają za około 40% kosztów ogrzewania. Maty z wełny nie powstrzymują przecieków powietrza.

Właściwości termiczne przewyższają te nominalne ponieważ badania laboratoryjne nie uwzględniają wpływu ruchu powietrza na przewodzenie ciepła. Dlatego, każde 100zł rachunku za ogrzewanie zamienia się w 50zł.

Rzeczywiste właściwości termiczne tradycyjnej izolacji zwykle są niższe od oficjalnych ponieważ testy laboratoryjne nie uwzględniają wpływu ruchu powietrza na przewodzenie ciepła, osiadania materiału i niedokładnego dopasowania izolacji do konstrukcji.

Pianka otwarto-komórkowa oznacza brak warunków do wzrostu dla grzybów, pleśni i bakterii i nie stanowi dla nich pożywki. Gęsta macierz komórek uniemożliwia przedostawanie się do wnętrza domu kurzu, brudu i alergenów.

Brud i wilgoć przenoszona do izolacji stwarza wspaniałe warunki do rozwoju grzybów, pleśni i bakterii. Różnica ciśnień powietrza pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a wewnętrznym wtłacza niebezpieczne organizmy i związki do wnętrza domu.

Pianka natryskowa pęcznieje i wypełnia wszystkie przestrzenie niezależnie od wymiarów, kształtów czy nieregularności powierzchni.

Tradycyjna izolacja nie przylega dokładnie do krokwi i belek. Jeżeli tylko 2% izolacji zajmą kieszenie powietrzne opór cieplny takiej przegrody może spaść o 23%!

Ponieważ izolację z pianki zwykle wykonuje się aż do kalenicy, przestrzeń nad sufitem poddasza jest ocieplona. Dzięki temu, poddasze jest znacznie chłodniejsze latem.

Przestrzeń attyki nie jest ocieplana a izolację prowadzi się między jętkami lub po suficie poddasza. Temperatura w attyce przekracza latem 45 st. C i więcej. Przez to na poddaszu latem panuje upał.

Późnym popołudniem i wieczorem ciepło wypromieniowywane przez sufit na poddasze jest znacznie zredukowane. Przestrzeń attyki pozostaje latem chłodniejsza o 40% co znajduje odzwierciedlenie w temperaturze części mieszkalnej poddasza. Daje to mieszkańcom poczucie znacznie większego komfortu.

Jeśli ktoś decyduje się ocieplić wełną dach aż po kalenicę - zwykle ociepla później sufit bo izolacja ta się nie sprawdza w takim zastosowaniu.Ciepło nagromadzone na attyce w ciągu dnia wypromieniowuje do pomieszczeń mieszkalnych na poddaszu. Mieszkańcy doświadczają uczucia "klejenia się".Pojawienie się technologii natrysku piany poliuretanowej sprawiło, że wybór nareszcie stał się rzeczywisty i sensowny. Zalety nowego rozwiązania robią bowiem wrażenie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania nawet do 50%(!), zależy Ci na nowoczesnej, efektywnej i całkowicie bezpiecznej dla zdrowia Twojej rodziny izolacji termicznej domu, to wybierz piankę natryskową.


Myślisz o ociepleniu poddasza
swojego domu?

Daj nam znać o tym jeszcze dziś. Jesteśmy w stanie
obsłużyć ograniczoną liczbę inwestorów na raz.100% GWARANCJI BEZPIECZEŃSTWA
My też nie lubimy spamu.CELLUTHERM 47-400 Racibórz ul. Wiatrakowa 31E; Telefon: 600 700 455 FAX: 32 750 04 95

realizacja: Agencja interaktywna zets.pl


Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X